Центр профессионального технического образования ЦПТО №3. Бывшее училище Харькова ПТУ 33


Перейти к содержанию

Главное меню:


Вшанування пам'яті Шевченко

Наше життя > Відео та фотоматеріали > Новини 2015

Щороку 9-10 березня вшановується пам'ять видатного українського поета, письменника й художника Тараса Григоровича Шевченка.
10 березня 2015 року викладач української мови та літератури Гашенко Вікторія Геннадіївна разом з учнями групи ВС 2-4 провела віртуальну екскурсію "Шевченко-художник".

До уваги учнів була представлена творчість Великого Кобзаря у царині живопису. Учні бачили репродукції картин Шевченка, дізнались, що він, як художник, працював у різних видах живопису. Акварелі, офорти, графіка - все було підвладно великому майстру. Поезія і живопис тісно переплелись у житті Кобзаря.
За 47 літ свого життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 - на засланні, а решту— під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець - поет, прозаїк, драматург, художник.
Творчість Шевченка - багатогранна, як його талант. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів "Кобзар", драму "Назар Стодоля"; 9 повістей, щоденник й автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру ("Археологічні нотатки") та понад 250 листів тощо. З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.


Назад к содержанию | Назад к главному меню