Центр профессионального технического образования ЦПТО №3. Бывшее училище Харькова ПТУ 33


Перейти к содержанию

Главное меню:


День Європи в Україні

Наше життя > Відео та фотоматеріали > Новини 2015

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
В 2015 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.


Традиційно святково проводяться в нашому закладізаходи, присвячені Дню Європи в Україні. Цьогоріч ми почали готуватись заздалегідь,іпідготовча робота велась протягом всього травня, проводилися вікторини, конкурси, змагання. Віртуально мандрували Європою, під час проведення вікторини « З валізою по Європі». Викладачігеографії та історії визначили переможців, розповіли цікаві факти з історії євроінтеграції.

Майстри виробничого навчання та класні керівники підготували інформацію та провели виховнігодини за темами:
1. «Європа – наш спільний дім».
2. «Історія Євросоюзу».
3. «Перспективи вступу України до ЄС».


Назад к содержанию | Назад к главному меню