Центр профессионального технического образования ЦПТО №3. Бывшее училище Харькова ПТУ 33


Перейти к содержанию

Главное меню:


8 березня

Наше життя > Відео та фотоматеріали > Новини 2015

Свято 8 Березня має давні традиції


Жіночий день має давні традиції. Виявляється, його відзначали ще в стародавньому Римі жінки-аристократи та їхні рабині. Перші отримували подарунки від чоловіків, другі- вільний від роботи деньІ ті, й інші вирушали до храму Вести-хранительки домашнього вогнища. У ті далекі часи жінки навіть подумати не могли, що обмежуються їхні права. А правакрасивішої іслабшої половини людства тоді, як відомо, зводилися виключно до обов’язків матеріта берегинідомашнього вогнища.
Згодом ці традиції канули в забуття
8 березня 1857 року кілька сотень робітниць текстильних та взуттєвих фабрик Нью-Йорка провели демонстраціюВони вимагали десятигодинного робочого дня, поліпшення умов праці й однакової з чоловіками заробітної платні.
На честь цих подій на міжнародній конференції жінок у Копенгагені 1910 року виступила Клара Цеткініз закликом вшановувати цю подію як свято жіноцтва. Так у США 1908 року було ухвалено резолюцію про відзначення в останню неділю лютого Дня американських жінок.
На теренах сучасної України це свято з’явилося1913 року, коли українські жінки підтримали ініціативу своїх закордонних подруг. Датою святкування стало 8 березня (23 лютого за старим стилем).
У 1977 році ООН прийняла резолюцію про відзначення 8 березня Дня боротьби світового жіноцтва за свої права. У реаліях сучасної України це свято є державним


Назад к содержанию | Назад к главному меню