Центр профессионального технического образования ЦПТО №3. Бывшее училище Харькова ПТУ 33


Перейти к содержанию

Главное меню:


Трагічна дата в історії кримськотатарського народу

Наше життя > Відео та фотоматеріали > Новини 2020

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Український інститут національної пам'яті публікує матеріали та архівні фото, присвячені цій темі.
Пропонуємо переглянути фільми, присвячені трагічним подіям, пов’язаним з геноцидом кримськотатарського народу та осіб інших національностей

Фильм "Хайтарма"

«Хайтарма»(від крим. qaytarma повернення) — перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сеїтаблаєв.

Фільм вперше представили в Україні травняроку в сімферопольському кінотеатрі імені Т.Г.Шевченка, напередодні Дня жалоби за жертвами депортації кримськотатарського народу, а з 18 травня 2013 року фільм демонструвалася в кінотеатрах Сімферополя, Керчі, Білогірська, Феодосії, Судака, Євпаторії, та КіровськогоДля показу фільму в Україні прокатники фільму не створили українського дубляжу й показ відбувався з з оригінальним російсько-кримськотатарським озвученням.

Фильм «Чужая Молитва»

От режиссера Ахтема Сейтаблаева - Чужая Молитва. Реальная история непризнанного героического поступка.

Невероятная, но вполне реальная история молодой крымскотатарской девушки, которая во время оккупации фашистами Бахчисарая спасла жизнь 88 еврейским детям.Саиде - воспитательница в приюте для татарских детей-сирот. К ней обращается за помощью парень Ицхак, который вместе с другими детьми-евреями скрывается от фашистов. Перед девушкой возникает тяжелая моральная дилемма - помочь детям или, спасая собственную жизнь, отказать им?Несмотря на смертельную угрозу, девушка берет под свою защиту опасных воспитанников и превращает маленьких евреев на татар - дает им новые имена, учит языка, обычаев и молитв. Но удастся ли им обмануть карателей и спастись от смерти?


Назад к содержанию | Назад к главному меню