Центр профессионального технического образования ЦПТО №3. Бывшее училище Харькова ПТУ 33


Перейти к содержанию

Главное меню:


Тих днів у пам`яті не стерти і сьогодні

Наше життя > Відео та фотоматеріали > Новини 2020

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Ця дата увійшла в історію як день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
Після 28 жовтня 1944 р. Україна не стала вільною державою, тож термін
«визволення» є історично некоректним. Відтак Інститут національної пам’яті пропонує використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення « визволення України від фашистських загарбників».
Офіційне свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009р.
Визволення України почалося під час Сталінградської битви (листопад 1942 –
лютий 1943), яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР.
Під час Другої світової війни найбільш ключові битви відбувалися саме на території України. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб. Саме вони в 1943-1944 роках провели кілька вирішальних військових операцій, які й визначили долю війни.
28 жовтня 1944 року територія України була остаточно визволена від загарбників. Зазнавши в роки Другої світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над фашистською Німеччиною та її союзниками».
29
жовтня з нагоди Дня визволення України від фашистів, проведена урочиста лінійка «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні».
Захід проводили учні групи ВС 2-7 Пилипенко Сергій та Шаповал Станіслав.Присутні в залі мали змогу почерпнути нові знання і факти з історії України в період Другої світової війни, особливості визволення нашої держави з-панування нацистів та її втрати та вшанувати хвилиною мовчання тих, хто забезпечив це визволення ітих, хто зараз оберігає нашу державу

Учні Зеленюк Віктор ( група ВС 1-9), Ликов Володимир (група ЕГЗ 3-9), Бойко В’ячеслав (група ВС 2-9), Дідоренко Микола (група ВС 5-9) продекламували вірші присвячені героям України, учасникам Другої світової війни і загиблим воїнам АТО


Назад к содержанию | Назад к главному меню