Центр профессионального технического образования ЦПТО №3. Бывшее училище Харькова ПТУ 33


Перейти к содержанию

Главное меню:


Міжнародний день Матері-Землі

Наше життя > Відео та фотоматеріали > Новини 2020

Міжнародний день Матері-Землі

ЩОРОКУ 22 КВІТНЯ У СВІТІ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ ЗЕМЛІ, ЯКИЙ ОЗНАМЕНУВАВ ПОЧАТОК СУЧАСНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО РУХУ В 1970 РОЦІ. У 2020 РОЦІ ВІДБУДЕТЬСЯ ЮВІЛЕЙНИЙ 50-Й ДЕНЬ ЗЕМЛІ.
День Землі (англ.
Earth Day) — назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Також «День Землі» — громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.
Є два основні періоди проведення Днів Землі
— у березні (ближче до весняного рівнодення) і Міжнародний день Матері-Землі 22 квітня. Крім того, окремі активісти й ініціативні групи планують і проводять заходи до Дня Землі ближче до моменту літнього сонцестояння, щоб максимально використовувати теплу погоду і вільний час людей.
Історія цього свята розпочинається в Америці, де у 1970 році був започаткований Щорічний тиждень землі (третій тиждень квітня). 22 квітня 1970 року 20 мільйонів американців
— в той час 10% від загальної чисельності населення Сполучених Штатів — вийшли на вулиці, в парки і аудиторії, протестуючи проти погіршення стану навколишнього середовища. Акція стала дуже популярною серед населення, а її засновник, сенатор Гейлорд Нельсон був удостоєний високої державної нагороди.
У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено «Десятоліттям довкілля». До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття.
У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На даний час ця дата відзначається у 193 країнах світу кожного року.


Цікаві факти про планету

1. У Землі є свій прапор – це фото планети з космосу на синьому тлі.
2. Найбільш витривалий
організм на Землі – це тихоходи: у відкритому космосі може вижити 10 днів. Для порівняння людина без спецкостюма – лише 2 хвилини.
3. Земна доба – це не звичні нам 24 години, а насправді 23 год., 56 хв. і 4 с. Її наукова назва – зоряна доба (це час обертання планети навколо її осі).
4. Кількість кисню на Землі з часом зменшується: динозаври свого часу жили при більшій кількості кисню. При нинішній “дозі” вони вижити не змогли б.
5. У Землю кожного дня влучає 8,6 млн блискавок.

Інформація підготовлена за матеріалами Інтернет Гаврашовою Л.В.


Назад к содержанию | Назад к главному меню