Центр профессионального технического образования ЦПТО №3. Бывшее училище Харькова ПТУ 33


Перейти к содержанию

Главное меню:


День вишиванки

Наше життя > Відео та фотоматеріали > Новини 2019

День вишиванки 2019 в Україні: дата та історія святкування

День Вишиванки в Україні

У 2019 День Вишиванки святкується сьогодні, 16 травня, за традицією в третій четвер місяця травня.
Святу вже 13 років, і хоч його історія не така велика, але не менш цікава. Ініціативу проявила студентка Чернівецького університету ще в 2006 році. Одногрупник Лесі Воронюк постійно ходив на пари в вишиванці та дівчина запропонувала, щоб її група та інші студенти в один день одяглася у вишиванки. З такого своєрідного флешмобу, до якого приєдналися і викладачі факультету, одягнувши вишиванки, і почалося свято.
Кількома роками пізніше, акція набула всеукраїнськигорівня, розповсюджуючись по інших містах України, а також за кордоном, де українська діаспора радісно підтримала цю традицію.

День вышиванки Україна 2019

Зараз День вишиванки святкують в 9-ти країнах. У третій четвер травня щорічно люди одягаютьбарвисті вишиванки, різноманітність яких по-справжньому вражає. Зберігаючи традиційні народні мотиви, сучасні вишиванки виглядають стильно та актуально.
Люди у вишиванках влаштовують паради, марші, а також проводяться різні масштабні конкурси, такі як
«Краще фото».
Уже багато століть вишивка має особливе значення, адже вишиванки були приданим дівчини, одягом для немовляти і оберегом для кожної людини. Раніше вишиванки пряли з льону і конопель для молодих дівчат, які незабаром повинні були стати матерями.
Українська вишивка зберігає в собі і історію, і символічне значення. Кожен регіон України відрізняється своїми кольорами й типом вишивки. Наприклад, в Тернопільській області в пріоритеті чорний колір вишивки, в Полтавській біла вишивка на білій сорочці, а на Буковині переважають яскраві кольори.


Назад к содержанию | Назад к главному меню